19 Ağustos 2003

www.guneyege.net

Nail Yurdakul

Tel/Fax : 262 1243-GSM : 0.542.664 2643

Bir sünnet şöleni ki görülmeye değerdi

Geçtiğimiz hafta Köyceğiz Delta Tesislerinde Mimar Meltem Erkan ve eşi Muammer Erkan'ın oğulları Zihnican ve Oğulcan'ın sünnet düğünlerini vardı. Düğün bir şölen havasındaydı. Hanımlar ve beyler hatta çocuklar bile şıklıklarıyla yarıştılar düğünde. Erkan çifti misafirlerini en iyi şekilde ağırladılar. Darısı evlilik düğünlerine diyerek objektifime takılan görüntülere geçiyorum.

Hayırlı bir iş mi?

Ortaca Belediyesi Başkan Vekili Asım Güneş'i eşi Kamuran Güneş, kızı Hasret Güneş, oğlu Gökhan Güneş ve misafirleri ile Dalyan'da akşam alışverişi yaparken görüntüledik. Hadi hayırlı olsun. Hayırlı bir iş mi diye sorduk.

Sünnet düğünü olan Zihnican ve Oğulcan Erkan kardeşleri Delta Tesislerine amcasının oğlu Ehya ve eşi Seda Erkan getirdi ve gece boyunca ilgilendiler. Zihnican ve Oğulcan'ın harmandalı oyunları alkışlarla izlendi.

İşte amca Mustafa Erkan yeğenlerinin sünnetinde oynamaz mı? Oynar tabi bu kadar şık hanımı toplarsa yanına.

Başkan Salih Erbay'ın eşi Günnur Erbay'ın İstanbul'den misafir olarak gelen yeğeni Selhan Bedirhanlı, Banu Erbay ve Özlem Kes şıklıkları ve güzellikleri ile masalarında ve dansta göz doldurdular.

Zehra Uslu, Şükrü Erkan, Nurisel Erol, Hüseyin Erol, Levent-İlknur Sönmez, Yusuf Erol, Mustafa Erkan dünürler aynı masayı paylaştılar. Ağustos sonunda Müh.Hüseyin Erol'unda düğünü olacak. Benim için çok kötü bir gün aynı gün Bursa'da bizimde düğünümüz var. Çok üzgünüm sevgili Hüseyin. Mutluluklar.

Düriye Ertuğrul, Emine Örnek, Nefise Örnek, Berrin Paç. Beyazlar çok yakışmış sizlere hanımlar.

Babaanne Süreyya Erkan, anneanne Birsen Gülererdem Büyükbaba Zihni Gülerdem ve misafirleri Türkan Turaçlı ve istanbuldan arkadaşları ailenin duayenleri şeref masasını oluşturuyorlardı.

Emniyet müdürüne veda yemeği

Köyceğiz Emniyet Amiri Arif Uygur Emniyet Müdürlüğüne terfi edince Muğla merkeze ataması yapıldı. Köyceğiz bürokratlarıda kendisine Alila Otel'de bir veda yemeği düzenlediler. Köyceğizli bürokratlarla, Köyceğizli sevenleride katıldı yemeğe. Tebrikler müdürüm. Başarıların devamlı olsun. Köyceğiz sizden memnundu. Güle güle müdürüm.

Devlet Hastanesi Müdürü Ali Çakıcı, Hastane Başhekimi Dr.Ümit Zenger, Sağlık Kurulu Başkanı Dr.Halil Safran, Malmüdürü Haydar Bayrak, Kaymakam Mustafa Demir, Köyceğiz Emniyet eski Amiri Arif Uygur, Dr.İbrahim Uysal, Jandarma Komutanı üstğ.Serhat Demiral birlikte.

Meryem Arasan, Fatma Erol, Ayten Şenol, Mine Safran, Gülsen Demiray, Yasemin Bayrak, Öznur Karabulut, Türkan Demir, Bn.Uysal, Türkan Koloğlu, Niyaz Usta ve Emniyet eski Müdürü Arif Uygur'un eşi Esma Uygur, Songül Çalışkan yemekten sonra hatıra fotoğrafı için biraraya geldiler.

Hadi bakalım Nurisel Yusuf Erol hocam 10 gün kaldı düğüne. Av.Efsun Türkmen'le Müh. Hüseyin Erol çokta yakışıyorlar birbirlerine. Ne kadar isterdim düğünde olmayı.

Geliyor düğün alayı kız anaları çeksin halayı. Bu kadar şıklık. Nereden giyindiler acaba?

Kına yakılacak. İyi de erkekleri neden örterler bir türlü anlamış değilim!

Ünlüler gelmeye başladı

Köyceğiz 2.Altınaslan Film festivali için sanatçılar gelmeye başladı. İlk olarak geçen senede festivale katılan Asmalı Konak'ın ünlü Sümbül Hanım'ı Selda Alkor 3 gün erken gelerek Panaroma Otel'de dinlenmeye çekildi. Alkor; "Köyceğiz'i ve Köyceğizlileri çok sevdiğim için daveti kabul ettim ve erken geldim. Burada gerçekten dinleniyorum ve çok mutlu oluyorum" dedi.

40 senelik dostum, can arkadaşım Selda Alkor'u tekrar görmek çok güzel. Hoşgeldin.

Panorama Otel'in işletmecisi Fatma-İlyas-İdris Kahraman otellerinde misafir olarak kalan Selda Alkor ve ablası Mualla Aslaner'i akşam yemeğinde yalnız bırakmadılar.

Yunus Emre İlköğretim Müdürü Halil Acar ve eşi Sema Acar, Atatürk İlköğretim Müdürü Şevki Ceyhan eşi Saime Ceyhan, turizmci ve beyaz eşya Siemens temsilcisi, Gökhan Güler eşi Benek Güler eşlerinin hep arkalarındalar.

Ortaca MED Ziraatın sahibi tanınmış işadamlarından Şükrü Erken ve eşi Gülsüm Erken sünnete kızları Evrim Erken, oğulları Mustafa Erken ve misafirleri Didem Pirinç ile katıldılar.

Seda Erkan Gülden Erdem'in şıklıkları kadar oyunlarıda çok şıktı. Ne güzeldi çökertme.

Dalyan Beyazgül Restaurant'ta İmdat Uğur, Akın-Selma Karabulut, Leyla Barçın, Uğur Özkan, Teoman-Hatice Karabulut akşam kanalın getirdiği meltem rüzgarı ile sıcağı hissetmeden bir akşam yemeği yediler.

Beyazgül Motel-Restaurant

Dalyan'ın kanal üzerindeki Beyaz Gül Motel-Restaurant Dalyan'ın gözde mekanlarından biri. Otelin ve restaurantın sahibi Recep ve Hatice Dursun.

Bodrum'dan gelen müzisyen Sevinç-Ender Kasal çifti gece boyunca onca insanı müziğe doyurdular. Alkışlandınız ama bir kerede ben alkışlamak istiyorum sizi çok başarılıydınız.

1 sene oldu ha çocuklar siz evleneli. Dilimde tüy bitti sizi evlendirene kadar. Seda-Ehya Erkan çifti sizinkinide görürüz inşallah.

Düğün sahipleri Meltem-Muammer Erkan çifti konuklarını tek tek karşıladılar.

Dalyanda türkü bar

Dalyan'da dolaşıyorum birden kendimi Bodrum'da zannettim. Rahatsız etmeyen ışık, kirlenmemiş müzik sesi her köşeden geliyor. Gözüm kulağım bayram etti. Turistlerinde ilgi gösterdikleri Türkü Bar'da herkes evinde gibi. Gülden-Mete Şen çifti sahnede allı turnamı söylüyorlar. Mete Şen'in sazından çıkan namelere fiziği kadar sesinin de güzel olduğu eşi Gülden Şen eşlik ediyor. Herkes çok memnun. Başarılar çocuklar.

Türkü Bar'dan türkü seven bir grup. Sedat Akdal, Zafer Pekmezci, Nuriye Pekmezci, Hüseyin Akışoğlu, Satılmış, Özge, Behiye Kolaylıoğlu gecenin tadını çıkarıyorlar.

 

 

Baran Türkü Bar ve Gülden-Mete Çifti.

 

Gülden-Bekir Erdem hocam sizde eşinizde çok şıktınız. Göz kamaştırdınız gece boyunca. Gecenin iki şık kızı Şevval Yalçın, Ayşe Mine Örnek. Bu bu iki güzel minik hanıma "eğer sizi çok şık görürsem sayfama misafir ederim demiştim". Sünnet şöleninde beni buldular. Şıklıkları, son moda kıyafetleri ile sayfaya girmeye hak kazandılar. Bende sözümü tuttum.

Dalyan'da bir sanatçı restaurant işletiyor

Aldığım bir haber beni Dalyan Riverside Restauranta götürdü. Enfes bir yer. Kral mezarlarının karşısında kanalın serin sakinliği ile rakılarını yudumlayan 4 kişilik bir dost masası. Bu masada oturanlardan birisi mekanın sahibi Recai Şerbetman. Recai beyi ben İstanbul'dan tanırım. Kendisi Film-San'a kayıtlı komedyendi. Şimdi Dalyan'da restaurant işletiyor. Fotoğrafta sağda oturan Recai Şerbetman dostları ile birlikte.

Köyceğiz'de Özlem Pastanesi el değiştirdi

Ortaca'nın ünlü Milka Pastanesi Özlem Pastanesini aldı. Nuray-Hüsnü Pelit'le hizmet ve ürünlerde güzelleşti. Şimdi tam bana göre su böreği yapıyorlar. Yaşayın çocuklar. Sabah su böreği bir de tereyağlı olursa değme gitsin. Sizde hoşgeldiniz.

"Kampanya çok başarılı"

Bay-Mar market'in sahibi İhsan Karasungur "Reklamın neler getireceğini bildiğim için Güney Ege gibi yörenin en büyük gazetesini müşterilerimize ücretsiz veriyorum ve kampanya çokta başarılı oldu" dedi.

klik hier om terug naar de homepage van Beyaz Gul te gaan!

 

- auction8 - cheaps1 - auction8 - cheaps1